" "

Alvássegítő babonák

„Ugyan már, te hiszel ebben?” Sokan tartják bolondságnak a babonákat, pedig azokban tényleg varázserő rejlik: a hit, hogy valamire képesek vagyunk, az erő, hogy tegyünk valamit a bennünket zavaró problémák megoldásáért – akár azért is, hogy jól aludjunk.

A nyugodt, pihentető alvás sokkal fontosabb, mint azt elsőre gondolnánk. A minőségi alvásra fizikai és lelki egészségünk szempontjából egyaránt szükségünk van, ám megvalósítása néha nem is olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik.

 

Alvássegítő babonák

Bármit megtennénk a nyugodt éjszakákért

Ahhoz, hogy kipihenten ébredjünk, és a sejtjeink, szerveink valóban regenerálódjanak alvás közben, nem elég pusztán lefeküdni. Egy egészséges, normál éjszakai alvás során általában 4-6 teljes, 90-110 perces alvásciklus zajlik le. Ha bármelyik kimarad, esetleg megzavarja azt valami, máris sérül az éjszakai pihenésünk. Emiatt érdemes megtenni mindent annak érdekében, hogy jól aludjunk, és ezért fűződik oly sok babona, amulett az alváshoz.

Holdkő és álomfogó: sokan hisznek benne

  • Néhány kultúrában úgy tartják, hogy ha az ágyat kelet-nyugati irányba állítjuk, az segít a jobb alvásban.
  • Egyes észak-európai országokban egy medvefigurára vagy plüssmedvére esküsznek, amely védelmet nyújt a hálószobában, és elűzi a rémálmokat.
  • A holdkövet szintén sokan használják a stressz csökkentésére és az alvásminőség javítására.
  • A kínai és indiai kultúrában úgy gondolták, hogy egy tál víz az ágy alatt felfogja a negatív energiákat, és javítja az alvás minőségét.

 

  • A japánok a takaró alá bújtak, hogy elkerüljék a rossz álmokat.
  • Az észak-amerikai indiánok hagyományaiból származó álomfogó még ma is sok hálószoba dísze, ám eredetileg ennél sokkal komolyabb funkciója volt. A hiedelem szerint az álomcsapda elfogja és elpusztítja a rossz álmokat.
  • Európában a tükörrel kell vigyázni, azon keresztül ugyanis éjszaka ránk szabadulhatnak a rossz szellemek, ezért tilos az ággyal szemben elhelyezni.

Ez segíthet a babonákon túl

Ami viszont már nem hit, hanem tudományos tény kérdése: a jó alváshoz a babonákon kívül bizony egyébre is szükségünk van. A helyes alváshigiéné, az egészséges étkezés, a rendszeres mozgás és a stresszoldás alapvető feltétele a nyugodt, éjszakai pihenésnek. Ha pedig átmenetileg más segítségre is szükségünk lenne, fordulhatunk a népi gyógyászatban hagyományosan alkalmazott gyógynövényekhez is, amelyek hatását ma már klinikailag is igazolták.

 

Ez is érdekelhet:

Ezeken múlik az jó alvás

Ezeken múlik az jó alvás

Ha betartunk néhány alapszabályt, akkor az elalvás egyszerűbb, mint gondolnánk. Valóban ilyen egyszerű lenne? Az alvást számos tényező befolyásolhatja. Ha bizonyos szabályokat és viselkedési...

bővebben

Sedacur® forte

Nyugtató, altató hatású gyógyszer három gyógynövény – macskagyökér, komló, citromfű– kombinációjával. Nyugodt alvást, napközben jó közérzetet biztosít. Oldja a feszültséget, nincs kellemetlen mellékhatása, nem tompítja a figyelmet, ezért nem befolyásolja hátrányosan a szokásos nappali tevékenységet.

Ne feledjük: a pihentető éjszakai alvásnak alapfeltétele nappalaink kiegyensúlyozott nyugalma!

Z

Nappal nyugtat, oldja a feszültséget

A Sedacur forte hatóanyagai révén a mentális stressz, a belső feszültség oldásában segít.

Z

Segíti az el- és átalvást

A Sedacur forte elalvást segítő hatása a feszültségoldás révén alakul ki, ez segíti a nyugodt alvást is.

Sedacur forte - gyakori kérdések

Vény nélkül kapható gyógyszer

Z

A nappali teljesítőképességre nincs negatív hatással

A Sedacur forte nincs negatív hatással a koncentrálóképességre, ezáltal nem befolyásolja a napi tevékenységet. Az alkohol fogyasztása sem befolyásolja a hatását.

Z

Az autóvezetéshez szükséges képességeket nem befolyásolja

A Sedacur forte nem befolyásolja a koncentrálóképességet, a motoros koordinációt, reagálási képességet, éberséget, felfogó- és érzékelőképességet.

" "