

Házi praktika vagy patikaszer
Álmatlanság ellen vajon melyik módszer igazán hatásos?
Van aki bárányokat számolgat, mások felhörpintenek egy kis söröcskét, olyan is van, aki a TV-t használja altatónak, vagy zenét hallgat – mindenki másként próbálja simábbá tenni az álmok felé vezető utat.
Házi praktika
A báránykák számlálása kezdetnek nem rossz, viszont végül nem vezet igazi kikapcsolódáshoz. Vannak persze olyan trükkök is, melyek valóban segíthetnek. Ilyen például a jó öreg mézes tej: a benne található aminosav, a triptofán ugyanis az alvást támogató hormon építőköve. A méz pedig segíti gyors felszívódását a vérbe.
Általában gyorsan és könnyedén érhetünk el pihentető alvást néhány jól ismert gyógynövény, például a macskagyökér, komló és a citromfű segítségével. Egyszerű alvászavar esetén a macskagyökér önmagában is hatásos lehet, ha azonban ideges feszültség is súlyosbítja a panaszt, akkor érdemesebb a gyógynövények kombinált formáit tartalmazó patikaszerek után nyúlni.
A gyógynövény alapú altató gyógyszerek legfőbb erénye hogy alapanyagukat szigorúan ellenőrzött körülmények között termesztik, összetételük, hatóanyagtartalmuk pedig – az étrend-kiegészítőkkel ellentétben-, szintén garantált és ellenőrzött. A szintetikus altatószerekkel szemben a növényi altatók nem okoznak hozzászokást, és szinte nincs mellékhatásuk. Ezért hosszú távon, vagy akár állandóan is lehet használni őket.

Sedacur forte – növényi altató, nyugtató
Általában könnyedén érhetünk el pihentető alvást néhány jól ismert gyógynövény segítségével, mint például a macskagyökér, komló és a citromfű. Egyszerű alvászavar esetén a macskagyökér önmagában is hatásos lehet, ha azonban ideges feszültség is súlyosbítja a panaszt, akkor érdemesebb a gyógynövények kombinált formáit tartalmazó patikaszerek után nyúlni. Ezeknek a gyógyszereknek az a sajátosságuk, hogy altató hatásuk csak akkor jelentkezik, ha valóban fáradtak, álmosak vagyunk.
Napközben sokkal inkább nyugtatóként működnek. A gyógynövény alapú altatók további előnye, hogy nem okoznak hozzászokást. Ezért hosszú távon is lehet használni őket. Célszerű azonban a szedésüket időnként szüneteltetni, mert előfordulhat, hogy a páciens ideig-óráig altató nélkül is visszatalál az éjszakai nyugalmához.
Sedacur® forte – nyugtató, altató hatású gyógyszer három gyógynövény – macskagyökér, komló, citromfű– kombinációjával. Nyugodt alvást, napközben jó közérzetet biztosít. Oldja a feszültséget, nincs kellemetlen mellékhatása, nem tompítja a figyelmet, ezért nem befolyásolja hátrányosan a szokásos nappali tevékenységet.