Így jelez a test, ha stresszelünk
Ha idegesek vagyunk, fáj a fejünk és nem alszunk jól, akkor magunktól is könnyedén rájöhetünk, hogy a panaszainkat a stressz okozza. Vannak azonban olyan testi tünetek, amelyek nem ennyire egyértelműek, mégis a tartós feszültség számlájára írhatók.
Szervezetünk stressz hatására azokra a funkciókra fordítja az energiáit, amelyek a túléléshez szükségesek. A többi, „feleslegesnek” ítélt terület ilyen esetben takaréklángra kapcsol, ám ha a működésbeli zavar hosszú távon fennáll, annak látható, érezhető következményei lesznek.

Fáj a gyomrom!
Hirtelen feszültség hatására fokozódik a gyomorsavtermelés, az emésztőenzimek mennyisége drasztikusan csökken, tehát a gyomor lassabban ürül, a vastagbél működése viszont felgyorsul. Ezért ilyenkor sokan tapasztalnak alhasi fájdalmat, gyomorgörcsöket, gyomorégést, hasmenést, puffadást. Ha ezek a panaszok túl sokszor jelentkeznek, az azt is jelezheti, hogy a szervezetünk még mindig mással van elfoglalva, tehát a stressz állandósult.
Ez csak szépséghiba?
A hajhullást és a bőrtüneteket se tekintsük pusztán kozmetikai problémának! A stresszhormonok ugyanis olyan autoimmun jellegű betegséget is produkálhatnak, amelyben a hajtüszők gyengülnek, hajritkulást és hajhullást idézve elő. A bőrünkön megjelenő pattanásoknak, aknéknak, csalánkiütésnek, ekcémának és herpesznek szintén számos „hétköznapi” oka lehet, de hirtelen erős, illetve tartós stresszhatás következtében is gyakrabban alakulhatnak ki és súlyosbodhatnak. Ilyenkor a tüneti kezelés mellett fordítsunk gondot a stresszcsökkentésre is!
Stresszlevezetés okosan
Bár elsőre jó ötletnek tűnhet egy pohár borral vagy egy üveg sörrel levezetni a nap végére összegyűlt feszültséget, az alkohol valójában nagyon kártékonyan hat ránk. Igaz ez minden más élénkítőszerre (koffein, cigaretta, szénhidrát) is: amellett, hogy ezek csak súlyosbítják az alvászavarokat, komoly függőséget és további betegségeket okozhatnak. Jobb, ha ezek helyett az egészséges táplálkozást, a természetes stresszcsökkentő módszereket vagy a sportolást választjuk stresszlevezetésre!
Átmenetileg fordulhatunk a gyógynövényekhez is
Ha stresszesebb időszakban vagyunk, gyakran feszültnek érezzük magunkat, esetleg aludni sem tudunk rendesen, átmenetileg fordulhatunk a gyógynövényekhez is. Ilyen nyugtató, altató hatásukról közismert gyógynövények – a macskagyökér, a komló és a citromfű – kivonatát tartalmazza a Sedacur forte.
Ez is érdekelhet:
A munkahelyi stressz közös ügyünk
A jó alvás és a stresszkezelés nem kizárólag magánügy. Egy vállalat sikere ugyanis nagyban függ attól is, milyen a vezetők és a munkavállalók testi és mentális egészsége. A tartós kialvatlanság és a...
6 egyszerű tipp, hogy legyőzzük a stresszt
A károsan ható stressz tünetei mindenkinél másképp jelentkezhetnek. Türelmetlenné válhatunk, hatalmukba keríthetnek a rossz gondolatok, levertség és kimerültség lehet úrrá rajtunk, de kellemetlen...
Ne csak a bárányokat számláld! Ez segíthet még, ha nem tudsz elaludni
Álmatlanság ellen vajon melyik módszer igazán hatásos?Van, aki bárányokat számolgat, mások felhörpintenek egy kis söröcskét, olyan is van, aki a TV-t használja altatónak, vagy zenét hallgat –...
Sedacur® forte
Nyugtató, altató hatású gyógyszer három gyógynövény – macskagyökér, komló, citromfű– kombinációjával. Nyugodt alvást, napközben jó közérzetet biztosít. Oldja a feszültséget, nincs kellemetlen mellékhatása, nem tompítja a figyelmet, ezért nem befolyásolja hátrányosan a szokásos nappali tevékenységet.
Ne feledjük: a pihentető éjszakai alvásnak alapfeltétele nappalaink kiegyensúlyozott nyugalma!
Nappal nyugtat, oldja a feszültséget
A Sedacur forte hatóanyagai révén a mentális stressz, a belső feszültség oldásában segít.
Segíti az el- és átalvást
A Sedacur forte elalvást segítő hatása a feszültségoldás révén alakul ki, ez segíti a nyugodt alvást is.
Vény nélkül kapható gyógyszer
A nappali teljesítőképességre nincs negatív hatással
A Sedacur forte nincs negatív hatással a koncentrálóképességre, ezáltal nem befolyásolja a napi tevékenységet. Az alkohol fogyasztása sem befolyásolja a hatását.
Az autóvezetéshez szükséges képességeket nem befolyásolja
A Sedacur forte nem befolyásolja a koncentrálóképességet, a motoros koordinációt, reagálási képességet, éberséget, felfogó- és érzékelőképességet.